SKAITYMO DŽIAUGSMAS - PATARIMAI TĖVELIAMS

Niekada nėra per anksti supažindinti vaiką su knyga. Dar prieš išmokdami skaityti vaikai gali jausti ryšį su knygomis –  matydami, klausydami, lytėdami, jausdami. Po truputį atsiranda susižavėjimas knygomis bei jų istorijomis. Be sekamos pasakos neįsivaizduojama vaikystė. Vaikai gimsta turėdami meilės, miego, maisto poreikius, be to trokšta pasakojimų (tiek sekamų, tiek skaitomų), kaip savotiško saugumo garanto, patvirtinančio, kad visada šalia yra artimieji. Tai, ką supranta vaikas nepriklauso vien tik nuo vaiko raidos ir interpretavimo gebėjimų; vaikas yra stipriai veikiamas ir tos kultūrinės terpės, kurioje gyvena.

Plačiau>>

 

17 PRIEŽASČIŲ SKAITYTI VAIKAMS KNYGAS



1.
 Knygos mums padeda lavinti kalbą ir žodyną. Jos moko mus išreikšti save ir suvokti, ką kiti žmonės sako ir rašo.

2. Knygos lavina mūsų mąstymą. Jos teikia mums naujų sąvokų ir naujų idėjų. Knygos praplečia mūsų supratimą.

3. Knygos žadina vaizduotę ir moko mus atrasti savo vidaus pasaulį.

                                               Plačiau>>

Hiperaktyvus vaikas – ar tai nuosprendis?

 


Hiperaktyvus vaikas – ar tai nuosprendis?

Sutikite: ramūs, tylūs, labai paklusnūs vaikai šiek tiek baugina. Iš karto norom nenorom susimąstai: kas gi ne taip? Tačiau ar normalu, jei vaikas 24 valandas per parą – tikras energijos kamuoliukas? Ir kur gi ta stebuklinga riba tarp normos ir to, kas jau per daug?

 

Aktyvus vaikas – puiku. Visų pirma, tai reiškia, kad mažylis sveikas (juk ligoniukas nesikarsto sofos atkalte!). Antra, tai parodo, kad jo tėvai elgiasi adekvačiai ir neperspaudžia su auklėjimu, etiketu ir visais kitais kartais vaikų psichiką žalojančiais reikalavimais. Vaikas bėgioja ir šokinėja, laužo ir klijuoja, išardo ir surenka, griauna ir stato, taip pat kartais mušasi, pasikandžioja, šoka, dainuoja, rėkauja – ir viskas bemaž vienu metu!

 

Ir vis dėlto kodėl neurologai vaikų hiperaktyvumą vadina patologija ir netgi taikosi skirti mažyliui raminamųjų preparatų? Pasirodo, hiperaktyvumas – tai visai ne tas pats, kas tiesiog judrumas.

 

Ar jūsų vaikas hiperaktyvus?

 

Atlikite šį mini testą ir sužinosite, ar jūsų judrus mažylis – sveikai aktyvus, ar, deja, hiperaktyvus. Testas panašus į žaidimą „surask 5 skirtumus“.

Plačiau >>

 

10 dalykų, kurių vaikui negalima sakyti

 

Taip jau būna: labai supykę vaikams pasakome nederamų dalykų. Tačiau kai kurie tėvai, visai to nenorėdami, savo vaikui be perstojo kartoja tokius dalykus, kurie ilgainiui sukelia labai blogus padarinius. Kai vaikai dar visai maži, mes kruopščiai renkamės žodžius - ką galime sakyti ir ko ne. Bet kai vaikai šiek tiek paauga, darosi sunku kontroliuoti žodžių srautą. Štai 10 dalykų, kurių jūs neturėtumėte sakyti savo vaikui. 

Plačiau skaitykite>>

 

 

Saugus internetas
Kas yra internetas ir ką jis mums reiškia?

Informacijos šaltinis: http://www.internetworldstats.com/stats.htm
Prezentacija-tėvams. Saugus internetas.r
compressed file archive 5.3 MB
Patarimai tėveliams, ruošiantiems mažuosius šnekučius į mokyklą:
Patarimai+tėveliams.pdf
Adobe Acrobat Document 146.3 KB

Psichologė Ramunė Želionienė kalba apie iPhone programėles vaikams. Daugiau apie programėles sužinosite http://www.omnitel.lt/programeles  

Kad vaikui patiktų skaityti: ką pataria psichologai?
Kad+vaikui+patiktų+skaityti.pdf
Adobe Acrobat Document 176.1 KB
Kada vaikui reikia logopedo pagalbos?
kada+vaikui+reikia+logopedo+pagalbos.pdf
Adobe Acrobat Document 72.7 KB
Lankstinukas_tėvams
lankstinukas++tevams+ir+mokiniams.pdf
Adobe Acrobat Document 228.2 KB
Pasiklausykite radijo laidų:
Pasiklausykite radijo laidų: